محل تبلیغات شما

دیروز غروب پانزده مرداد ۱۳۹۷ وضویم را تجدید کردم و با ماشین به طرف مسجد حرکت کردم هنوز صد متری نرفته بودم که دیدم تسبیح ذکرم را جا گذاشته ام، چون با آن ذکر می کنم و آن را در مکان های مقدس زیادی تبرک کرده ام هرگز آن را از خودم جدا نمی کنم و . برگشتم و آن را برداشتم و یقین داشتم که هیچ کاری بدون حکمت و دلیل الهی هرگز اتفاق نمی افتد و در این باره که تسبیح را جا گذاشته بودم سه احتمال می دادم.

۱- احتمال دادم که شاید کسی به ماشینم بزند و یا من به کسی بزنم و خداوند اراده کرده که من برگردم و آن اتفاق و تصادف بگذرد.
۲-احتمال دادم شاید آن کسی که بناست به من بزند و یا من با او تصادف کنم هنوز به جایگاه مورد نظر نرسیده و چند دقیقه ای باید وقت تلف شود تا آن اتفاق بیافتد.
۳- حکمت و دلیل های دیگری دارد که فقط خداوند می داند و. آرام و با احتیاط به مسجد رفتم ماشین را پارک کردم که یک دفعه ماشینی جلویم ایستاد. سرم را بلند کردم همکارم را با خانمش بودند که گفت: آقای صفری سلام علیکم
با هم احوالپرسی کردیم و بچه ی چند ماهه ی آنها هم همراهشان بود و من مبلغی ناقابلی بعنوان هدیه به فرزند کوچولوی آنها دادم و بالافاصله وارد مسجد شدم و این آیه بیادم آمد یزرقه من حیث لا یحتسب سوره طلاق آیه ۳ یعنی خداوند می فرماید: روزی و ارتزاق شما را جوری می دهم که خودتان هم فکرش را نمی کنید. با خودم گفتم: پس حکمت تسبیح جا گذاشتن این بود که این کوچولو هدیه ای نزد من داشت و خداوند اراده کرد که ای تسبیح جا بمان، تا صفری بگردد و اندکی هم طول بکشد تا کوچولو ما به هدیه و رزقش که نزد وی برایش گذاشته ام، برسد و.
کور بشود و البته که کور است آن کسی که قدر خداوند و نعمت های بیشمارش را نمی داند و ناشکری می کند خداوند به فکر همه ی موجوداتش است انسان که خلیفه است و جایگاه مخصوص خودش را دارد و.
                                             یک سوال
شما تخم مرغ را آب پز کرده اید و گودی که در آن می بینید جای اکسیژن خاص است برای اینکه جوجه طول می کشد تا بتواند یک یا دو روز پوست تخم را بکشند خفه نشود. خدایی که در فکر آن جوجه هست و برای زنده ماندنش قدرت نمایی می کند و اکسیژن در آنجا ذخیره می گذارد آیا در فکر روزی و امور اشرف مخلوقاتش (انسان) نیست و ما کی می خواهیم قدر شناس و شاکر خداوند سبحان باشیم⁉

۲۰۹-عمر اگر در عبادت است ارزش دارد.

۲۰۸-خدا ما را می بيند و نگاهمان می کند خجالت بكشيم.

۲۰۷-باز آمد بوی عطر ماه مهر ماه مدرسه

,خداوند ,دادم ,هم ,تسبیح ,جا ,    ,و آن ,آن را ,گذاشته ام، ,را نمی

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

ژیوار تک طوس کلینیک سلامت پادیابت دکتر خسروی