محل تبلیغات شما

یک روز نزدیک های ظهر دخترم پرسید: بابا دلیل خوشحالی امروز مامان را می دانی؟

گفتم: نه نمی دانم! چه شده است؟ گفت: دیشب دیر وقت به خانه آمدیم و شام نخوردیم غذای دیشب برای امروز مانده است و به همین خاطر مامانم استرس و دلهره ی پختن نهار را ندارد و از این بابت خیالش راحت و بسیار خوشحال است.

گفتم: خداوند در قرآن سوره طلاق آیه۳می گوید: یرزقه من حیث لایحتسب: روزی را فقط خداوند می دهد از راهی که اصلاَ فکرش را نمی کنید. تا ظهر خدا می داند که چه اتفاق هایی رخ می دهد و معلوم نیست غذای امروز ما روزی چه کسی می شود و.! نماز ظهر و عصرم را می خواندم و خانم به بیرون از خانه رفته بود که یکدفعه صدای زنگ خانه به صدا درآمد! دخترم در را باز کرد و گفت: مهمان داریم. بعد از سلام و علیک و احوالپرسی. دخترم خندید و آرام گفت: بابا حرفت درست از آب درامد و نهارمان کم است. اگر مامان به خانه بیاید شرمنده شده و شادی امروزش خراب می شود، تا مامان برنگشته می روم از پیک غذا، چند پرس غذا می آورم. بعد از نیم ساعتی که خانم برگشت بسیار تعجب کرد چون دید که مهمان داریم و من و مهمان غذایی غیر از غذای منزل می خوریم! وقتی که فهمید قضیه از چه قرار است گفت: واقعاَ روزی و همه ی امور دست خداوند است و .

هدفم از بیان این خاطره دو دلیل دارد اولاَ: یقین داشته باشیم که همه ی امور دست خداوند است، برای کارهای کوچک و حرف بی ارزش خودمان و زندگیمان را خراب نکنیم و هرگز ناامید نشویم و فقط کافی است که به او توکل کنیم و امور را به دست توانای او بساریم که او کارساز و کاردان است و.

دوماَ: به مردان فهیم و بزرگوار توصیه می کنم که قدر همسرشان را بسیار بدانند که یکی از بزرگترین دلهره ها، استرس ها و دغدغه های همه ی خانم های محترم آماده کردن غذا است! نه بخاطر این که پختن و درست کردن غذا برایشان سخت است بلکه به خاطر این که می خواهند در نوع غذای شما تنوع داشته باشند و به این دلیل خودتان هم حتماَ دیده اید که سر سفره نهار با دلهره و تعجب گاهی می گویند: نمی دانم برای شام چه درست کنم و.

پس به پاس این همه استرس که شاید گوشه ای از تمام دغدغه های روزمره ایشان باشد نگذاریم پا روی زمین بگذارند که حیف است پایشان خاکی شود.

۲۰۹-عمر اگر در عبادت است ارزش دارد.

۲۰۸-خدا ما را می بيند و نگاهمان می کند خجالت بكشيم.

۲۰۷-باز آمد بوی عطر ماه مهر ماه مدرسه

ی ,خداوند ,های ,غذای ,خانه ,استرس ,همه ی ,است و ,ی امور ,امور دست ,بعد از

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها